Čikāgas maratons: Kenija Bridžita Kosgeia pārspēj Paulas Radklifas sieviešu pasaules rekordu

Kenija Bridžita Kosgeia Čikāgā uzstādīja jaunu sieviešu maratona pasaules rekordu – divas stundas, 14 minūtes un 4sekundes. Viņa ir pārspējusi Paulu Radklifu 16 gadus vecu sieviešu maratona pasaules rekordu, kad viņa aizstāvēja savu Čikāgas titulu.

Bridžita Kosgeia

25 gadus vecā jauniete finišēja pēc divām stundām, 14 minūtēm un 4 sekundēm, pārspējot Radklifas atzīmi par divām stundām, 15 minūtēm un 25 sekundēm, kas tika uzstādīta Londonas maratonā 2003. gadā.

Kosgeia finišēja vairāk nekā sešas minūtes pirms Ababelas Ješenhas, kura skrēja divas stundas, 20 minūtes un 51 sekundes, un Želetes Burkas, kura skrēja divas stundas, 20 minūtes un 55 sekundes. Kenijiete, kura šī gada sākumā kļuva par jaunāko uzvarētāju Londonā, tagad ir uzvarējusi trīs maratonos pēc uzvaras Čikāgā 2018. gadā.

Tikmēr Lielbritānijas pārstāvis Mo Farahs vīriešu maratonā finišēja astotais, jo iepriekšējais čempions finišēja vairāk nekā četras minūtes aiz Lorensa Šerono, kurš Kenijai nodrošināja dubultuzvaru. Farahs noskrēja savu sliktāko maratona skrējienu sešos mēģinājumos kopš pāriešanas uz asfalta maratonu 2017. gadā, jo viņš finišēja pēc divām stundām, 9 minūtēm un 58 sekundēm. Šerono finišēja pēc 2 stundām 5 minūtēm un 45 sekundēm, par 1 sekundi apsteidzot Dejenu Debelu.

paula radklifa

Kenijai tā ir bijusi neticami laba maratona skrējiena nedēļas nogale pēc tam, kad Eliuds Kipšoge kļuva par pirmo cilvēku, kurš sestdien Vīnē pārkāpa divu stundu barjeru. Kenijas sportists Eliuds Kipšoge ir kļuvis par pirmo cilvēku, kurš nepilnu divu stundu laikā ir veicis maratona 26,2 jūdžu distanci. 34 gadus vecajam četrkārtējam Londonas maratona uzvarētājam šis laiks netiek uzskatīts par oficiālu pasaules rekordu, jo tas nenotika sacensību apstākļos.
Tikmēr brits Deivids Veirs bija otrajā vietā vīriešu ratiņkrēslu sacensībās, aiz iepriekšējā čempiona Daniela Romančuka.